ABC MASZYN DO SZYCIA - OPISY - OPINIE - TESTY - CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIA - POMOC W NAPRAWIE MASZYN DO SZYCIA strona naprawa

serwis maszyn


serwismaszyn strona naprawa instrukcja maszyny historia


serwismaszyn
serwismaszyn

serwismaszyn

Durkopp 211 transport ząbkowy
Durkopp 212 transport igłowo ząbkowy

durkopp
Zdjęcie: Durkopp 212 z automatyką

Moim zdaniem podane typy maszyn to udane konstrukcje, charakteryzują się długą żywotnością i odpornością na uszkodzenia. W durkopp 211 212 mechanika w zasadzie nie stwarza problemów, w użytkowaniu stosunkowo trudno ją uszkodzić. Spotykany przeze mnie typ 212 posiadał okrągły uchwyt stopki i wymagał zastosowania oryginalnych stopek, natomiast 211 ma standardowe mocowanie i możliwość zastosowania standartowych stopek. Warto to wziąć to pod uwagę, jeżeli posiadamy kilka maszyn i chcielibyśmy zastosować już posiadane stopki.

Który typ durkoppa dla kogo?

Durkopp 212

Polecałbym do szycia ciężkiego (tapicerka, tworzywa sztuczne, skóra, jeans itp.) Nie jest to typowa maszyna tapicerska lecz jej dość trwała konstrukcja sprawia że do tego celu jest często wykorzystywana. Durkopp nadaje się też do szycia lekkiego, ale wymaga regulacji i zastosowania odpowiednich igieł. Jest to maszyna warta swojej ceny która zwykle kształtuję się od ok. 600zł za maszynę bez obcinania nici. Nowe maszyny zwykle są o wiele droższe.

Durkopp 211

Jest to również wszechstronna maszyna, chociaż przy szyciu tapicerki i tworzyw średnio się sprawdza (brak transportu igłowego). W używanej maszynie zwykle do wymiany jest chwytacz z bębenkiem (cena komp. od 100 zł, jeżeli to ma być oryginalny to kilkaset , ząbki + płytka ok. 60 zł). Często również wyeksploatowany silnik może sprawiać problemy chodzi głównie o okładziny sprzęgła, które po wielu latach wymagają wymiany. Jeżeli dodamy wszystkie koszty związane z doprowadzeniem maszyny do używalności cena może nie być już tak atrakcyjna.

Odmienną sprawą jest durkopp 211 z automatyką jeżeli cena jest konkurencyjna w stosunku do nowej maszyny, to jest to przyzwoity zakup. Radziłbym jednak dokładnie sprawdzić mechanizm obcinania nici czy nie sprawia on problemów. . O ile przy cienkich nitkach (150/120) nie sprawia problemów to grube (od 80 ) wymagają często założenia nowego zabieraka i noża. Przetestowanie obcinania nici jest ważną sprawą ponieważ ustawienie mechanizmu sprawia wiele kłopotu i może wiązać się z wymianą pewnych jego elementów co przy starych maszynach nie jest małym kosztem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
  • powrót >>

  • serwismaszyn
    serwismaszyn serwismaszyn
    strona główna / serwismaszyn / naprawa maszyn do szycia / przemysłowych / Gdańsk / Sopot / Gdynia / Trójmiasto / województwo pomorskie / maszyny do szycia / instrukcja do maszyn / historia maszyn / maszyny do szycia ,juki / durkopp / maier / czesci do maszyn / producenci maszyn do szycia / pomoc w naprawie maszyny do szycia / kontakt

    Copyright 2004-2008 Gdańsk - desing by baltic