ABC MASZYN DO SZYCIA - OPISY - OPINIE - TESTY - CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIA - POMOC W NAPRAWIE MASZYN DO SZYCIA strona naprawa

serwis maszyn


serwismaszyn strona naprawa instrukcja maszyny historia


serwismaszyn
serwismaszyn

serwismaszyn

Regulacja chwytacza w stebnówce.

Poprawne ustawienie chwytacza jest niezbędne do prawidłowej pracy maszyny i ma zasadniczy wpływ na jakość uzyskanego ściegu. Niewłaściwe ustawienie powoduje, że maszyna przepuszcza ścieg lub zrywa nitkę.

Prawidłowe ustawienie chwytacza względem igły polega na tym, aby jego szpic w momencie powrotu igły do góry był ok. 2mm nad otworem igły (rys.).Natomiast odległość chwytacz od igły powinna być taka, aby umożliwić zebranie nitki z igły i zwykle wynosi ok. 0.05mm do 0.2mm. Oczywiście oba ustawienia podane w milimetrach zależą od rodzaju maszyny, grubości igieł i nici. Ale aby ustawić chwytacz w domowych warunkach często w zupełności wystarczą.

W niektórych maszynach np.Singier odległość igły od chwytacza dodatkowo regulujemy wychyleniem igielnicy.

Podobnie należy postępować z wiekszością maszyn do szycia. Zasada zbierania nitki z igły przez chwytacz w wielu maszynach jest niemal identyczna.

chwytacz

Schemat ustawienia chwytacza w maszynie typu łucznik itp., oraz film.

chwytak
Schemat ustawienia chwytacza w maszynie typu Juki itp.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
  • powrót >>

  • serwismaszyn
    serwismaszyn serwismaszyn
    strona główna / serwismaszyn / naprawa maszyn do szycia / przemysłowych / Gdańsk / Sopot / Gdynia / Trójmiasto / województwo pomorskie / maszyny do szycia / instrukcja do maszyn / historia maszyn / maszyny do szycia ,juki / durkopp / maier / czesci do maszyn / producenci maszyn do szycia / pomoc w naprawie maszyny do szycia / kontakt

    Copyright 2004-2011 Gdańsk - desing by baltic